Śląskie: otworzą centrum badawcze nowych technologii w kardiologii

Autor: PAP-Nauka w Polce/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2012 16:29

Rozbudowane i wyposażone dzięki unijnym środkom centrum badawczo-rozwojowe, gdzie będą prowadzone badania nad nowymi technologiami leczenia chorób serca i naczyń, otwierają w Kostkowicach (woj. śląskie) Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca.

Śląskie: otworzą centrum badawcze nowych technologii w kardiologii

Uroczyste otwarcie centrum zaplanowano na środę 13 czerwca. Całkowity koszt inwestycji w Kostkowicach (w gminie Dębowiec w powiecie cieszyńskim) i Bielsku-Białej wyniósł 36 mln zł, z czego połowa to unijne środki z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, z puli na wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki - informuje portal PAP-Nauka w Polsce.

Prowadzone na Podbeskidziu badania mają służyć wprowadzeniu do codziennej praktyki klinicznej nowych technologii. Centrum zajmuje się m.in. badaniami w zakresie nowych urządzeń i implantów (w tym stentów wieńcowych i obwodowych), miejscowego podawania leków do leczenia miażdżycy i restenozy czy regeneracji mięśnia sercowego i naczyń po zawale.

Powołane z inicjatywy prof. Pawła Buszmana centrum należy do działających od 12 lat Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (American Heart of Poland SA - AHP), które stworzyły w Polsce sieć ośrodków kardiologii inwazyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum