Śląskie: dwa szpitale otrzymają środki z UE na projekty dot. efektywności energetycznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2020 17:57

Zarząd województwa śląskiego zdecydował o podziale środków z Unii Europejskiej na projekty dotyczące efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii oraz infrastruktury kształcenia zawodowego. 88 inwestycji otrzyma w sumie ponad 145 mln zł dofinansowania. Unijne pieniądze popłyną m.in. do dwóch szpitali - w Tychach i Bytomiu.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

O zakończeniu konkursów, realizowanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla województwa śląskiego, poinformowała w piątek (3 stycznia) Małgorzata Płonka ze Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego.

W obszarze efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej 77 projektów otrzymało ponad 135 mln zł dofinansowania. Największym beneficjentem jest gmina Siemianowice Śląskie, która pozyskała ponad 17 mln zł na niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej i poprawę efektywności energetycznej w budynkach będących własnością miasta.

Katowice złożyły sześć projektów, pozyskując ponad 15,7 mln. Unijne pieniądze popłyną też do prowadzącej szpital spółki Megrez w Tychach, miasta Tychy, powiatu lublinieckiego, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu, Rudy Śląskiej czy Zabrza.

10 projektów otrzymało z kolei ponad 10 mln zł dofinansowania ze środków UE na infrastrukturę kształcenia zawodowego.

Anna Gumułka (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum