Śląsk: nowoczesny blok porodowy w Szpitalu Zakonu Bonifratrów

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2011 14:20

W środę (31 sierpnia) po niespełna czterech miesiącach od rozpoczęcia pełnej modernizacji zabytkowych pomieszczeń, ruszy w Szpitalu Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach najnowocześniejszy na Śląsku blok porodowy oraz oddział noworodków.

Śląsk: nowoczesny blok porodowy w Szpitalu Zakonu Bonifratrów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Modernizacja kosztowała ponad 3,5 mln zł. Inwestycja w całości sfinansowana została ze środków własnych.

Do dyspozycji rodzących (około 200 miesięcznie) są obecnie sale jednoosobowe z węzłem sanitarnym, wanny relaksacyjne oraz wanna do porodu w wodzie, łóżka na piloty, mobilny monitoring kardiotokograficzny, umożliwiający spacery rodzących po wyodrębnionym tylko dla nich korytarzu, itp.

Szpital zapewnia przyszłym rodzicom najnowocześniejsze rozwiązania dla intymnych porodów rodzinnych. Kobiety, który chcą rodzić wyłącznie w towarzystwie ojca dziecka, mogą czuć się w pełni bezpieczne m. in. dzięki monitoringowi KTG i kamer TV przemysłowej. Obraz z monitoringu jest transmitowany do konsoli, przy której będzie czuwał gotowy do pomocy zespół lekarzy i położnych.
 
W szpitalu od momentu jego przejęcia przez Zakon Bonifratrów od władz miejskich przyszło na świat ponad 2800 dzieci, w tym 32 pary bliźniąt.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum