Śląsk: kłopoty na budowie SOR-u w szpitalu w Zawierciu

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2012 13:43

Stanęła budowa szpitalnego oddziału ratunkowego w Szpitalu Powiatowym z Zawierciu. Wszystko dlatego, że Grupa 3J, generalny wykonawca, ma poważne problemy finansowe.

Budowa oddziału ratunkowego miała pomóc szpitalowi w redukcji gigantycznego zadłużenia, sięgającego ponad 50 mln. zł. Zgodnie z umową budowa miała zostać zakończona jeszcze w marcu tego roku, a przyjmowanie pacjentów miało się rozpocząć w 2013 roku.

Jak poinformował portal rynek zdrowia Maciej Pawłowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Zawierciu, od kilku tygodni tempo prac na budowie uległo spowolnieniu.

- Wszystko dlatego, że Grupa 3J popadła w tarapaty finansowe i wstrzymała wypłaty dla podwykonawców robót. W końcu generalny wykonawca ogłosił upadłość - przyznał Pawłowski. Dodał również, że działania poczynione przez powiat dają realną szansę na wyjście z chwilowego kryzysu.

- Władze starostwa poczyniły już starania o wypłacenie zaliczki w wysokości 3 mln. zł bezpośrednio podwykonawcom, a nie grupie 3J, aby nie doszło do zajęcia komorniczego tych środków. Jednocześnie trwają rozmowy z podwykonawcami w sprawie kontynuacji prac przy budowie SOR. Wszystko wskazuje na to, że władze powiatowe dojdą do porozumienia z podwykonawcami i SOR będzie gotowy o czasie - dodał Pawłowski.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum