Skwierzyna: mają nowoczesny blok operacyjny

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 03 września 2009 11:35

Szpital im.Radzimira Śmigielskiego w Skwierzynie wzbogacił się o nowy blok operacyjny, najnowocześniejszy w północnej części województwa lubuskiego.

Skwierzyna: mają nowoczesny blok operacyjny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Lampy operacyjne nie dają cienia i mają niezależne zasilanie, dlatego ewentualne i przerwy w dostawach prądu nie będą przeszkadzać w przeprowadzeniu operacji czy zabiegu - mówi Gazecie Lubuskiej pielęgniarka oddziałowa Aleksandra Krawiec.

W minionym szpital przyjął ponad pięć tysięcy chorych osób. Wykonano tam około 1,4 tys. zabiegów operacyjnych.

- Teraz będziemy mogli zwiększyć ich liczbę i rozszerzyć wachlarz usług medycznych. Przede wszystkim zabiegów ortopedycznych. Do tej pory robiliśmy rekonstrukcje stawów kolanowych, a teraz będziemy mogli zajmować się stawami barkowymi i skokowymi, a kiedyś może również endoprotezami stawów biodrowych - informuje naczelna pielęgniarka szpitala Jolanta Prędkiewicz.

Placówką zarządza spółka Nowy Szpital. Na remont pomieszczeń i ich wyposażenie wydała 1,6 mln zł. W salach zainstalowano supernowoczesną klimatyzację i tzw. nawiew laminarny. Słup sterylnego powietrza oczyszcza z ewentualnych bakterii i wirusów stoły operacyjne, personel i narzędzia.

Placówka przymierza się do remontu kolejnych pomieszczeń i rozbudowy oddziału internistyczno-geriatrycznego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze