Skierniewice: są centralne środki na rozbudowę szpitala

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2015 13:56

Przebudowę szpitalnego oddziału ratunkowego i modernizację izby przyjęć w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach zapowiedziała wicemarszałek sejmu Elżbieta Radziszewska.

Skierniewice: są centralne środki na rozbudowę szpitala
Są pieniądze na przebudowę szpitalnego oddziału ratunkowego i modernizację izby przyjęć. Fot. materiały prasowe (wizualizacja izby przyjęć))

Zadanie zostało wpisane do rządowego planu, który Rada Ministrów zatwierdziła podczas ostatniego, terenowego posiedzenia w Łodzi.

Rządowy planu budowy lub modernizacji SOR dotyczy kilku szpitali. Oprócz skierniewickiej placówki w planie znalazły się również szpitalne oddziały ratunkowe w: Instytucie - Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi.

Projekt przebudowy szpitala w Skierniewicach został przygotowany w już w grudniu ubiegłego roku. Od tamtego czasu szpital poszukiwał źródeł jego finansowania.

Plan przewiduje całkowitą przebudowę hallu głównego szpitala wraz z głównym wejściem i wydzielenie w tamtym miejscu centralnej izby przyjęć, która będzie działać równolegle ze szpitalnym oddziałem ratunkowym.

- Chodzi przede wszystkim o to, aby usprawnić działanie SOR. Po modernizacji ten oddział będzie się zajmował wyłącznie ratowaniem życia, natomiast przyjęcia planowe do szpitala będą realizowane w centralnej izbie przyjęć. Dotychczas były one realizowane w samym SOR, co znacznie utrudniało pracę tego oddziału i narażało pacjentów wymagających pilnej pomocy na długie oczekiwanie - mówi dyrektor szpitala w Skierniewicach dr Jacek Sawicki.

W izbie będzie funkcjonował automatyczny system kolejkowania przyjęć, działający na podstawie pobieranych przy wejściu biletów. Następnie pacjencji będą przyjmowani w recepcji i wpisywani do centralnego rejestru przyjęć na oddziały szpitalne. W izbie będzie przyjmował również lekarz internista, ortopeda i chirurg - informuje Paweł Bruger, rzecznik prasowy szpitala.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum