Skierniewice: lądowisko przy szpitalu przyjęło pierwszy lot ratunkowy

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 15 września 2015 20:17

Od poniedziałku (14 września) działa lądowisko przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach. W dniu oficjalnego otwarcia na płycie lądowiska wylądował pierwszy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Skierniewice: lądowisko przy szpitalu przyjęło pierwszy lot ratunkowy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Oficjalne otwarcie odbyło się 14 września 2015 roku po południu, ale już rano do szpitala w Skierniewicach przyleciał pierwszy śmigłowiec LPR, który zabrał chorego pacjenta po zawale serca do szpitala w Zgierzu.

- To lądowisko znacznie poprawi dostęp pacjentom do opieki medycznej, ale zdarzenie z rana potwierdza, że potrzebny jest dalszy rozwój tego szpitala - mówił podczas otwarcia wicemarszałek Dariusz Klimczak, odpowiedzialny za zdrowie w Łódzkiem. - Mam tu na myśli przede wszystkim otwarcie kardiologii inwazyjnej, aby pacjenci z zawałami nie musieli być przewożeni do innych ośrodków.

Marszałek zwrócił również uwagę na strategiczne miejsce skierniewickiego szpitala. - W województwie łódzkim co roku tracimy około 50 mln złotych z tytułu tego, że pacjenci korzystają z opieki zdrowotnej w ościennych województwach. To trzeba zmienić a szpital w Skierniewicach jest taką właśnie jednostką buforową, która potrzebuje wsparcia w tym zakresie i takie wsparcie będzie udzielane. - dodał Dariusz Klimczak.

Budowa lądowiska ruszyła w listopadzie 2014 roku. Projekt o wartości 1,5 mln zł został sfinansowany w oparciu kwotę 1,4 mln zł z budżetu województwa łódzkiego. 113 tys. zł pochodzi ze środków własnych szpitala.

Dotychczas śmigłowce LPR lądowały na stadionie miejskim.

Prace objęły budowę płyty lądowiska, oznaczeń świetlnych, przyległych alejek i latarni, a także dojazdu do SOR z bramą wjazdową. Lądowisko jest ważną inwestycją dla szpitala, który znajduje się pomiędzy głównymi krajowymi ciągami komunikacyjnymi: autostradą A2 i drogą krajową S8 - poinformował Paweł Bruger, rzecznik prasowy szpitala.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum