Skierniewice: akt erekcyjny pod budowę Europejskiego Centrum Ortopedii Dziecięcej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2017 20:14

Europejski Instytut Dr. Paleya będący pierwszą w Europie i drugą na świecie placówką medyczną lecząca dzieci, które urodziły się z ciężkimi wadami ortopedycznymi, ma powstać w Skierniewicach (Łódzkie). W środę (10 maja) wmurowano akt erekcyjny inicjujący budowę placówki.

Skierniewice: akt erekcyjny pod budowę Europejskiego Centrum Ortopedii Dziecięcej
Łączny koszt inwestycji może wynieść ok. 30 mln zł. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

- Stało się to, o czym mówiliśmy od przeszło roku. Dziś już chyba nikt nie ma wątpliwości, że Europejskie Centrum Ortopedyczne dr. Paleya powstanie w Skierniewicach. Z satysfakcją mogę stwierdzić, że zarówno ratusz, jak i większość radnych rady miasta dopełnili wszelkich formalności będących po stronie samorządu, niezbędnych w procesie realizacji tej idei - powiedział podczas uroczystości prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk.

Nowoczesne centrum świadczące usługi specjalistyczne ortopedii dziecięcej ma powstać na terenie dawnych skierniewickich koszar. Za inwestycję będzie odpowiadać Fundacja "Kochaj Życie" pomagająca dzieciom z wadami wrodzonymi kończyn i współpracująca z dr. Dror Paleyem prowadzącym Paley Advanced Limb Lengthening Insttitute przy szpitalu St. Mary w West Palm Beach na Florydzie.

To placówka specjalizująca się w leczeniu ciężkich i rzadkich wad ortopedycznych u dzieci m.in. wydłużania kończyn nowatorską metodą opracowaną przez amerykańskiego chirurga ortopedę oraz skomplikowanych operacji.

- Bardzo cieszę się, że rozpoczynamy ten projekt. To hołd dla mojego ojca i moich przodków, którzy pochodzą z Polski - bo tu zaczęła się historia mojej rodziny i moja. Wierzę, że sprawimy wiele medycznych cudów, pracując w niedalekiej przyszłości w Skierniewicach - powiedział obecny na wydarzeniu dr Paley.

Chirurg ortopeda zadeklarował pomoc m.in. w wyszkoleniu personelu i organizacji pracy kliniki.

Według wcześniejszych szacunków łączny koszt inwestycji może wynieść ok. 30 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum