Sierpc: zmodernizowany oddział ginekologiczny

Autor: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2012 15:16

W SPZZOZ im. J. Babińskiego w Sierpcu oddano do użytku odnowiony oddział ginekologiczny. Koszt przedsięwzięcia to około 250 tys. zł.

Wyremontowano sale przeznaczone łącznie dla 10 osób, pokój pooperacyjny oraz dyżurkę położnych wraz z pomieszczeniem socjalnym. Wymieniona została instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczno-energetyczna.

Przy każdym łóżku zamontowano indywidualne oświetlenie oraz aparat do tlenoterapii. Na oddziale zainstalowano drzwi przeciwpożarowe: przy sali pooperacyjnej i wyjściu na klatkę schodową. Zamontowano też oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne.

Oddział ginekologiczny liczy w sumie 20 łóżek. Do końca 2012 roku, ze środków samorządowych, zmodernizowane zostaną kolejne pomieszczenia.

Remont jest częścią programu rozwoju ginekologii w szpitalu w Sierpcu. W celu zwiększenia jakości świadczonych usług medycznych m.in. zatrudniono dwóch dodatkowych ginekologów oraz zakupiono aparaturę do znieczulenia okołoporodowego, specjalistyczny inkubator oraz wyposażenie dla szkoły rodzenia.

Więcej: www.mazowieckie.pl
 
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum