Siedlce: chcą zainwestować 80 mln zł w budowę ośrodka onkologicznego

Autor: onet.pl/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2014 12:46

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach chce zainwestować prawie 80 mln zł w budowę placówki onkologicznej. Część środków zamierza pozyskać z funduszy unijnych.

Przetarg na projekt obiektu już jest praktycznie rozstrzygnięty. Placówka podpisała także list intencyjny z Centrum Onkologii w Warszawie dotyczący pomocy przy organizacji ośrodka.

Miejsce pod Siedlecki Ośrodek Onkologii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego już wyznaczono. Wstępna koncepcja zakłada 4 oddziały na 4 kondygnacjach, w tym dwa poziomy przeznaczone bezpośrednio dla onkologii i dwa łóżkowe (ponad 80 łóżek). Chodzi o to, by przenieść tam istniejący oddział onkologii z budynku głównego. Wtedy pacjent w jednym miejscu będzie miał dostęp do wszystkich możliwych świadczeń.

- Myślę, że zmiany w zakresie onkologii są na tyle korzystne, że myślimy też o samodzielnym finansowaniu tego projektu, ale ostateczne decyzje będziemy podejmować jesienią - mówi prezes szpitala Marcin Kulicki, nawiązując do propozycji MZ dotyczącej ułatwień w leczeniu onkologicznym.

Więcej: www.onet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum