×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Siedem operacji w dzień uruchomienia nowego bloku operacyjnego w szpitalu

Autor: oprac. KK • Źródło: Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, Rynek Zdrowia16 czerwca 2023 17:00Aktualizacja: 16 czerwca 2023 18:12

15 czerwca lekarze z Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach przeprowadzili siedem operacji na nowym bloku operacyjnym, symbolicznie inaugurując kolejny etap pracy placówki.

Siedem operacji w dzień uruchomienia nowego bloku operacyjnego w szpitalu
W szpitalu w Tarnowskich Górach przygotowano nowy blok operacyjny (zdj. ilustracyjne). Fot. Shutterstock

 

Inauguracja bloku operacyjnego w szpitalu

15 czerwca w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach miała miejsce inauguracja bloku operacyjnego. Lekarze przeprowadzili aż siedem operacji. Jak wyjaśnia Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, nowy blok operacyjny oznacza nowoczesną przestrzeń dla chirurgii i innych dziedzin medycyny, a także większe możliwości leczenia i poprawę komfortu pacjentów i personelu.

W komunikacie podano, że sale operacyjne zostały zbudowane zgodnie z najwyższymi standardami higienicznymi, co znacznie minimalizuje ryzyko infekcji i zakażeń. Równie istotnym elementem jest bezpośrednie połączenie z centralną sterylizacją, która znajduje się tuż pod blokiem, a stamtąd sterylne narzędzia transportowane są specjalną windą.

- Wszystkie oddziały szpitalne mają bezpośredni dostęp do specjalnej windy, dedykowanej wyłącznie pacjentom kierowanym na zabieg operacyjny. Dzięki temu pacjent ma przez cały czas zapewnioną pełną opiekę w jednym zintegrowanym środowisku, a personel dostęp do potrzebnych zasobów – powiedział cytowany w komunikacie Sebastian Grabowski, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego.

Wskazana przebudowa była możliwa dzięki wsparciu z budżetu państwa i środków Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum