Sanok: w szpitalu otwarta zostanie Strefy Rodzica

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2015 13:00

Na oddziale pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Sanoku realizowany jest projekt "Strefy Rodzica. Budimex Dzieciom". Zostanie stworzona nowoczesna przestrzeń dla rodziców chorych dzieci. Otwarcie Strefy zaplanowane jest na 26 maja.

Sanok: w szpitalu otwarta zostanie Strefy Rodzica

- Prace remontowe idą pełną parą - zapewnia Katarzyna Łukawska, koordynator projektu. - Powstaje tam świetlica z jadalnią dla dzieci oraz zaplecze socjalne dla rodziców. Dodatkowo planowany jest zakup pełnego wyposażenia remontowanych pomieszczeń - funkcjonalnych mebli, składanych łóżek do spania oraz kolorowych zabawek i gier dla najmłodszych.

Otwarcie Strefy w Sanoku zaplanowane jest na 26 maja. Wszystko odbędzie się na koszt firmy Budimex, a materiały użyte do wykończenia wnętrz będą odpowiednio dopasowane do warunków szpitalnych.

Sanok nie jest ostatnim miastem, w którym powstanie ”Strefa Rodzica”. Jeszcze w tym roku powstaną kolejne takie miejsca we Wrocławiu, Bydgoszczy i Olsztynie.

W ramach programu"Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" na oddziałach dziecięcych polskich szpitali wydzielane są specjalne strefy dla rodziców.

W zależności od potrzeb i warunków panujących w poszczególnych placówkach może to być zaaranżowanie nieużywanego pomieszczenia lub fragmentu korytarza, wyposażenie szpitala w odpowiednią liczbę łóżek lub urządzeń sanitarnych, czy zorganizowanie miejsca do wypoczynku i zabawy z dziećmi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum