Sanok: oddział laryngologii trafi do innego budynku

Autor: korsosanockie.pl/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2018 14:00

Oddział otolaryngologiczny Szpitala Specjalistycznego w Sanoku (Podkarpackie) doczeka się w końcu przenosin ze starego do nowego szpitala. Zostanie zorganizowany na części byłego oddziału położniczego. W nowej lokalizacji ma zacząć przyjmować pacjentów w przeciągu najbliższego miesiąca.

Sanok: oddział laryngologii trafi do innego budynku
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W liczącym blisko 160 lat budynku przy ulicy Konarskiego, obecnej lokalizacji oddziału otolaryngologicznego pacjenci i lekarze funkcjonują w fatalnych warunkach. Nieremontowany od lat budynek dosłownie się sypie, pomieszczenia są ciasne, korytarze wąskie, a sale operacyjna i pooperacyjna odbiegają od dzisiejszych standardów. Podobnie sanitariaty i łazienki.

Dla sanockiego szpitala i mieszkańców to ważny oddział. Bo laryngologii nie ma ani w lecznicy w Lesku, ani w Ustrzykach Dolnych. Sanocka laryngologia obsługuje trzy powiaty - sanocki, leski i bieszczadzki, łącznie to około 150 tys. mieszkańców. 

W nowej lokalizacji, w pomieszczeniach po byłej porodówce, oddział będzie liczył 19 łóżek. Zacznie przyjmować pacjentów w nowej lokalizacji pod koniec grudnia lub początkiem stycznia przyszłego roku.

Po przeniesieniu oddziału laryngologicznego do nowej lokalizacji w starym szpitalu będzie się już mieścił jedynie Oddział Terapii Uzależnienia od Alkoholu, który funkcjonuje na parterze na oddziale dawnej neurologii.

Więcej: korsosanockie.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum