Sanok: nowy blok operacyjny powstanie do 2016 r.?

Autor: esanok.pl/Rynek Zdrowia • • 28 września 2013 14:51

Dostosowanie bloku operacyjnego Szpitala Specjalistycznego w Sanoku do standardów będzie kosztowało około 30 mln zł. Jeśli nie uda się zrealizować inwestycji do 2016 r., działalność lecznicy stanie pod znakiem zapytania.

Sanok: nowy blok operacyjny powstanie do 2016 r.?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Adam Siembab, dyrektor placówki zaznacza, że ta sprawa jest dla szpitala kwestią "być" albo "nie być". Sytuacja jest o tyle dobra, że lecznica ma wybudowany pawilon diagnostyczno-zabiegowy, w którym jest miejsce na blok operacyjny. Projekt architektoniczny jest gotowy, trzeba go tylko zaktualizować - informuje esanok.pl

Inwestycja ma szansę uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Samorząd województwa podkarpackiego deklaruje, że projekty dotyczące bloków operacyjnych znajdą się na wysokich miejscach na liście.

Dyrektor Siembab ocenia, że jeśli pieniądze będą w drugiej połowie 2014 r., to dwa lata na zrealizowanie tego zadania powinny wystarczyć. Ma także nadzieję, że minister zdrowia podejmie działania legislacyjne, które pozwolą wydłużyć termin dostosowania.

Więcej: http://esanok.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum