Sanok: 5 mln zł z RPO na przenosiny kardiologii do nowego budynku

Autor: nowiny24/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2009 08:37

Szpital Specjalistyczny w Sanoku otrzymał 5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Środki zostaną przeznaczone na przeniesienie oddziału kardiologicznego z budynku, który liczy sobie już130 lat i jest w tragicznym stanie.

Po wizycie Najwyższej Izby Kontroli w szpitalu, jednym z wniosków postawionych przez NIK była konkluzja, że oddział nadaje się do zamknięcia.

Dyrekcja szpitala i władze powiatowe od lat szukały pieniędzy na przeniesienie kardiologii. SP ZOZ i Starostwo Powiatowe wspólnie napisały wniosek do Zarządu Województwa Podkarpackiego o dotację z RPO. We wtorek (3 listopada) zapadła decyzja o przyznaniu 5 mln zł na projekt szacowany na 7,3 mln zł.

Oddział zacznie funkcjonować w nowym budynku za około 9 miesięcy. Będzie liczył 39 łóżek, z czego 26 łóżek zostanie przeznaczonych dla pacjentów chodzących, a 13 łóżek dla chorych objętych intensywną opieką kardiologiczną. Sale będą najwyżej 4 osobowe. Każda będzie posiadać własną łazienkę, klimatyzację, system przywoławczy oraz podejście do kardiomonitorów. Wyposażony zostanie w nowy sprzęt diagnostyczny. Hospitalizowanych będzie w nim rocznie około 2 tysięcy pacjentów (obecnie około 1500), nie tylko z powiatu sanockiego, ale i ościennych oraz turystów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum