×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Są pieniądze, szykują się inwestycje w podkarpackich szpitalach

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia16 października 2017 13:30

160 mln zł z dotacji unijnych trafiło do 16 lecznic w regionie podkarpackim. Szpitale przeznczą środki na potrzebne modernizacjie i zakup sprzętu. Poprawi się jakość opieki nad pacjentami na Podkarpaciu.

Są pieniądze, szykują się inwestycje w podkarpackich szpitalach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pieniądze trafią do szpitali w: Brzozowie, Nisku, Mielcu, Łańcucie, Przeworsku, Strzyżowie, Rzeszowie (SP ZOZ nr 1 i św. Rodziny), Kolbuszowej, Jarosławiu, Stalowej Woli, Leżajsku, a także Jaśle, Ropczycach, Lesku oraz Lubaczowie.

I tak np. szpital św. Michała Archanioła w Łańcucie będzie rozbudowywany o oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz blok operacyjny. Inwestycja pochłonie blisko 50 mln zł. Poza tym modernizowana będzie izba przyjęć i oddziały: ginekologiczno-położniczy, chirurgiczny, urazowo-ortopedyczny, pediatryczny, neontologiczny oraz pracownia diagnostyki obrazowej. 

Unijne środki trafią też do Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, które realizuje projekt "Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku wielofunkcyjnego dla potrzeb bloku operacyjnego, oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego w celu poprawy dostępności do usług medycznych". Szpital w ramach dofinansowania otrzymał na ten cel blisko 10 mln zł dotacji. Reszta środków pochodzi z dotacji powiatu jarosławskiego i kredytu. 

Do szpitala w Nisku trafi ponad 5 mln zł z RPO. Placówka przeznaczy dotacje na zakup sprzętu do diagnostyki, tomograf, aparaty USG, RTG, kardiotokografy.

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum