Są pieniądze na stworzenie uzdrowiska w Lidzbarku Warmińskim

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2018 20:57

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zatwierdził dotację, dzięki której w Lidzbarku Warmińskim powstanie uzdrowisko. Skorzystać z niego będą mogli pacjenci cierpiący na różne schorzenia - od kardiologicznych po reumatologiczne.

Są pieniądze na stworzenie uzdrowiska w Lidzbarku Warmińskim
Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020. Unijne wsparcie dotyczy m.in. infrastruktury uzdrowiskowej. Dzięki dotacji z UE gmina miejska Lidzbark Warmiński zrealizuje projekt budowy uzdrowiska. Jego całkowity koszt to 15,4 mln zł, z czego dofinansowanie - 10,9 mln zł.

Władze Lidzbarka Warmińskiego kupiły na ten cel od osoby prywatnej działkę o powierzchni 8,49 ha. Ma na niej powstać zespół tężni solankowych, dom zdrojowy z parkingiem, ścieżki spacerowe.

17 maja 2016 r. rozporządzeniem Rady Ministrów RP Lidzbark Warmiński oraz przylegające sołectwa Medyny i Łabno otrzymały status obszaru ochrony uzdrowiskowej. Wcześniej minister zdrowia wydał decyzję o możliwości prowadzenia tam lecznictwa uzdrowiskowego chorób i schorzeń kardiologicznych i nadciśnienia, ortopedyczno-urazowych, układu nerwowego oraz reumatologicznych.

Czytaj: www.olsztyn.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum