SUM za ponad 20 mln zł przebuduje Wydział Farmaceutyczny

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 października 2017 09:26

Śląski Uniwersytet Medyczny przeznaczył ponad 20 mln zł na przebudowę starej siedziby Wydziału Farmaceutycznego w Sosnowcu. Prace powinny się rozpocząć jeszcze w tym roku i potrwają 31 miesięcy.

SUM za ponad 20 mln zł przebuduje Wydział Farmaceutyczny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu mieści się w budynku wybudowanym w latach 70. XX wieku. Szósty nowoczesny segment za 11 mln zł został wyposażony i dobudowany do istniejącej siedziby w 2015 roku. W tej części mieści się Centrum Dydaktyczne Wydziału Farmaceutycznego. Uczą się tam studenci farmacji, biotechnologii medycznej i analityki.

Przebudowę starej siedziby Wydziału Farmaceutycznego Śląski Uniwersytet Medyczny planował od wielu lat. Jak zapewniają władze uniwersytetu, przebudowywany będzie segment po segmencie. Uczelnia zastrzegła, że w segmentach, w których nie będą prowadzone prace, wydział będzie prowadził działalność edukacyjną i badawczą.

Przebudowa całkowicie odmieni i unowocześni siedzibę wydziału. Z dokumentacji projektowej przygotowanej przez Meritum Grupę Budowlaną wynika, że również z zewnątrz budynek przejdzie całkowitą metamorfozę.

Więcej: www.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze