Rzeszów: wkrótce podpisanie umowy z wykonawcą ośrodka onkohematologii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2013 20:14

W Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie powstanie ośrodek onkohematologii. Wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą i kilka dni później zaczną się przygotowania do budowy.

Rzeszów: wkrótce podpisanie umowy z wykonawcą ośrodka onkohematologii
Decyzję o powstaniu oddziału onkohematologicznego w rzeszowskiej "dwójce" podjął poprzedni zarząd. Budowa miała rozpocząć się już w kwietniu, ale okazało się, że najtańsza oferta wykonawcy była dużo wyższa, niż przewidywał kosztorys.

Na budowę zapisano 7 mln zł, a po przetargu wyszło, że realny koszt tej inwestycji to blisko 13,5 mln zł. Losy inwestycji ważyły się przez kilka tygodni. Nowy zarząd województwa musiał szukać brakującej kwoty.

Po przeanalizowaniu budżetu, stanu realizacji RPO podjęto decyzję, że można rozpocząć inwestycję. Wszystko zapowiada, że uda się ją sfinansować ze środków unijnych - pisze Gazeta Wyborcza.

Jeszcze w tym tygodniu, po podpisaniu umowy z firmą, która wygrała przetarg - Inżynieria Besta - będzie ona mogła wejść na plac budowy. Ta sama firma teraz buduje łącznik, a wcześniej budowała kardiochirurgię i SOR w szpitalu wojewódzkim.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum