Rzeszów: w szpitalu MSWiA powstaje nowy SOR

Autor: UMWP, IB/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2019 13:47

We wtorek (12 lutego) w SPZOZ MSWiA w Rzeszowie miała miejsce uroczystość przekazania nowego sprzętu medycznego: karetek pogotowia, kardiomonitorów, a także oddania do użytku lądowiska dla helikopterów.

Rzeszów: w szpitalu MSWiA powstaje nowy SOR
Planowany termin zakończenia projektu to IV kwartał 2020 Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

To część dużego projektu o wartości ponad 90 mln zł realizowanego w tym szpitalu, związanego z drugim szpitalnym oddziałem ratunkowym na terenie miasta i blokiem operacyjnym.

Inwestycja jest możliwa dzięki wsparciu środków unijnych i budżetowych. Całkowita wartość projektu to ponad 70 mln zł, z czego ok. 13 mln zł pochodni z Unii Europejskiej.

Projekt "Rozbudowa SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie w celu stworzenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z lądowiskiem" jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działanie 9.1 Infrastruktura Ratownictwa Medycznego w zakresie utworzenia nowych Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych powstałych od podstaw lub na bazie istniejących izb przyjęć ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej interwencji terapii (roboty budowlane, doposażenie) - tryb pozakonkursowy Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Planowany termin zakończenia projektu to IV kwartał 2020.

Więcej: podkarpackie.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum