Rzeszów: uniwersyteckie przymiarki do budowy nowego szpitala klinicznego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 czerwca 2019 19:55

Jest gotowa koncepcja budowy od podstaw nowego szpitala klinicznego dla Uniwersytetu Rzeszowskiego, który rozpoczął niedawno kształcenie lekarzy.

Rzeszów: uniwersyteckie przymiarki do budowy nowego szpitala klinicznego
Koncepcja została złożona przez władze Uniwersytetu Rzeszowskiego do sejmowej komisji finansów. Fot. Shutterstock

Koncepcja została złożona przez władze Uniwersytetu Rzeszowskiego do sejmowej komisji finansów, której przewodniczy poseł Andrzej Szlachta.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, władze uniwersytetu - prof. Sylwester Czopek i dr hab. Józef Cebulski, Władysław Ortyl, marszałek województwa, i Aleksander Bobko, senator PiS oraz były wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego spotkali się w tej sprawie i przedstawili projekt także wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi. - Projekt został dobrze przyjęty - przekazał dr hab. Józef Cebulski, prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Budowa szpitala uniwersyteckiego to jeden z głównych elementów dużego projektu rozwoju Uniwersytetu Rzeszowskiego, którego koszt opiewa na 892 mln zł. Sam szpital o powierzchni 27,5 tys. m kw. pochłonąłby 523 mln zł.

Szpital uniwersytecki miałby powstać w Świlczy na 27-hektarowej działce, położonej niedaleko węzła autostradowego Rzeszów-Zachód.

Uniwersytet Rzeszowski liczy na to, że pieniądze na realizację tych planów zostaną zapisane w budżecie państwa. Jak przypomina prorektor podobne środki na rozbudowę otrzymywały od państwa inne uniwersytetu, rzeszowski dotąd nie.

Więcej: rzeszow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum