×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzeszów: uczelnia ma nowe laboratoria

Autor: WSIZ/rynekzdrowia.pl06 marca 2012 09:55

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otworzyła dwa nowe laboratoria: hodowli tkanek i komórek oraz laboratorium immunologii i alergologii. To pierwsze takie pracownie na Podkarpaciu, które posłużą m.in. do badania skóry oraz właściwości kosmetyków.

Rzeszów: uczelnia ma nowe laboratoria
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Laboratoria będą pomocne w kształceniu studentów kosmetologii, w badaniach naukowych w dziedzinie biologii i immunologii skóry oraz w badaniach właściwości biologicznych kosmetyków.

Laboratorium hodowli tkanek i komórek zapewnia sterylne warunki pracy chroniące pracownika i materiał biologiczny. W pracowni znajduje się sprzęt do prowadzenia hodowli i bankowania komórek ssaczych, m.in.: komora laminarna, inkubator z dozowaniem CO2, mikroskop odwrócony, łaźnia wodna i urządzenia do bankowania komórek.

Sprzęt i wyposażenie laboratoriów kosztowały ponad 2,9 mln złotych. Uczelnia wydała 2,25 mln zł, reszta inwestycji została dofinansowana z projektu "WSIiZ: wiedza - staże - informacja - zatrudnienie", współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej: http://wsiz.netpr.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum