Rzeszów: trwa przetarg na rozbudowę szpitala płucnego

Autor: nowiny24.pl/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2019 07:37

Szpital płucny w Rzeszowie czeka rozbudowa. Za ponad 50 mln zł powstanie nowy czteropiętrowy budynek z wyposażeniem, do którego zostaną przeniesione oddziały z zabytkowego pałacyku przy ul. Rycerskiej.

Rzeszów: trwa przetarg na rozbudowę szpitala płucnego
Fot. archiwum

Podkarpackie Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie, działające w ramach Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie, jest w regionie największym szpitalem, gdzie kompleksowo diagnozuje się i leczy choroby układu oddechowego, w tym raka płuc.

Oprócz zespołu ambulatoryjnych poradni specjalistycznych w pałacyku działa kilka klinik wraz z blokiem operacyjnym. Część oddziałów zostanie przeniesionych do nowego budynku, który zostanie połączony z już istniejącym budynkiem głównym szpitala wojewódzkiego.

- Przed nami rozbudowa i remont naszego szpitala przy ul. Lubelskiej. Powstanie nowy, czteropiętrowy budynek z podpiwniczeniem, w którym będzie mieściła się część klinik oraz zakład patomorfologii - zapewnia Marek Wiater, z-ca dyrektora szpitala KSW nr 1 w Rzeszowie.

Nowy budynek o powierzchni 6 tys. mkw. zostanie dobudowany do istniejącego skrzydła szpitala od strony ul. Lubelskiej. Właśnie trwa procedura przetargowa na budowę nowego pawilonu. W maju powinno się wyłonić wykonawcę, pod koniec czerwca wbić łopatę.

Dzięki rozbudowie możliwe będzie stworzenie Kliniki Rehabilitacji Pulmonologicznej. Na parterze znajdą się pomieszczenia oddziału Kliniki Pulmonologii Chemioterapii (26 łóżek).

Pierwsze i drugie piętro zostanie przystosowane dla potrzeb pacjentów Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc wraz z pododdziałem zakaźnym (54 łóżek). Na trzecim piętrze znajdzie się Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej (25 łóżek).

Inwestycja powinna zakończyć się we wrześniu 2021 roku lub wcześniej, jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą.

Więcej: nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum