Rzeszów: szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 już działa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 listopada 2020 14:02

W czwartek (26 listopada) w Rzeszowie uruchomiony został szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. Placówka działa w nowo wybudowanym skrzydle miejscowego szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Rzeszów: szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 już działa
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak zaznaczył rzecznik wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk, aktualnie dostępnych jest 20 łóżek covidowych; w tym pięć wyposażonych w respiratory. - Docelowo w szpitalu będzie 160 łóżek, z czego 30 respiratorowych, z możliwością uruchomienia kolejnych miejsc w razie takiej potrzeby - dodał.

Przypomniał, że nowo wybudowane skrzydło szpitala MSWiA mogło być łatwo i szybko przystosowane do przyjmowania pacjentów covidowych.

- Obecnie 20 łóżek powinno zapewnić potrzeby aglomeracji Rzeszowa. Natomiast w zależności od rozwoju pandemii sukcesywnie będą przygotowywane kolejne piętra w tym szpitalu, aby docelowo mieć 160 łóżek - powiedział Mielniczuk.

Zauważył, że "kadra medyczna potrzebna do opieki nad pacjentami jest zapewniona".

- Mamy bardzo doświadczony personel szpitala MSWiA, który jest patronacki dla tej placówki. Dodatkowo, do tej pory na apel wojewody podkarpackiego Ewy Leniart o zgłaszanie się chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym odpowiedziało ponad 70 osób - mówił rzecznik.

W czwartek podkarpacki sanepid poinformował o kolejnych 649 przypadkach zakażeń w regionie, najwięcej w Rzeszowie (80) i powiecie rzeszowskim (49). Ostatniej doby w woj. podkarpackim zanotowano także 69 zgonów.

Alfred Kyc (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum