Rzeszów: szpital rozbuduje kliniki hematologii i nefrologii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 września 2017 13:54

Ponad 42 mln zł będzie kosztowała rozbudowa kliniki hematologii oraz kliniki nefrologii ze stacją dializ w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. W środę (27 września) podpisano umowę na realizację projektu.

Rzeszów: szpital rozbuduje kliniki hematologii i nefrologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Inwestycja, która ma zostać ukończona do końca 2020 r., będzie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Z tego źródła będzie pochodziło 36 mln zł, pozostałe środki wyłożą samorząd wojewódzki i szpital.

Jak poinformował dyrektor szpitala Witold Wiśniewski, w ramach projektu na potrzeby obu klinik gmach szpitala zostanie rozbudowany i wyposażony w niezbędną infrastrukturę. Zostanie też kupiony sprzęt medyczny.

- W konsekwencji powstanie jeden, nowy i kompleksowo wyposażony budynek szpitalny mieszczący przychodnie nefrologiczną i hematologiczną, stację dializ, klinikę nefrologii, klinikę hematologii, bank komórek krwiotwórczych - wyjaśnił dyrektor szpitala.

Jak zaznaczył, dzięki rozbudowie w obu klinikach będzie mogło być leczonych więcej pacjentów - zwłaszcza tych onkologicznych - w lepszych niż dotychczas warunkach.

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie jest jednym z największych szpitali na Podkarpaciu. Planowane jest przekształcenie placówki w szpital uniwersytecki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze