Rzeszów: samorząd województwa przekazał szpitalowi 25 mln zł

Autor: nowiny24.pl/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2019 14:45

Ponad 25 milionów złotych otrzymał Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Dotacja zostanie przeznaczona niezbędne inwestycje w lecznicy.

Rzeszów: samorząd województwa przekazał szpitalowi 25 mln zł
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Pieniądze zostaną przeznaczone na roboty budowlane i nowy sprzęt potrzebny do funkcjonowania Kliniki Noworodków z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodka, bloków operacyjnych, centralnej sterylizatorni oraz Kliniki Gastroenterologii - podaje serwis nowiny.24.pl.

- Postęp w medycynie jest tak duży, że ciągle musimy za nim nadążać, by poprawiać jakość świadczonych usług. Wiele z nich skierowanych jest do najmłodszych pacjentów. Mowa tu m.in. o formule Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka, które nabiera coraz bardziej wyraźnego kształtu - mówił marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl.

Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka w Rzeszowie zostało powołane uchwałą sejmiku w sierpniu ubiegłego roku. Na razie działa w oparciu o oddziały funkcjonujące w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej.

Więcej: nowiny24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum