Rzeszów: przy uniwersytecie powstanie centrum medyczne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2012 13:56

Budowa centrum medycznego przy Uniwersytecie Rzeszowskim ma kosztować 88 mln zł. Centrum pomieści wydział medyczny oraz 17 laboratoriów. Inwestycja ma być gotowa do końca 2014 r.

Rzeszów: przy uniwersytecie powstanie centrum medyczne
Jak poinformował Grzegorz Kolasiński, rzecznik prasowy uczelni, rozstrzygnięty został już przetarg na wykonawcę inwestycji.

- W przetargu wystartowało pięć firm. Ich oferty wahały się od 62,9 mln zł do ok. 79 mln zł. Wybrana została najniższa oferta firmy Skanska - dodał.

W obiekcie będzie się mieścić istniejący już na uczelni wydział medyczny i kierunek lekarski, który zamierzają otworzyć w najbliższym czasie władze UR. W budynku przy ul. Cegielnianej w Rzeszowie znajdować się będzie także 17 laboratoriów wyposażonych w wysokospecjalistyczną aparaturę.

Powstaną takie pracownie, jak m.in. laboratorium patofizjologii narządu ruchu człowieka; metod wspomagania funkcjonowania osób niepełnosprawnych; badań innowacyjnych w pielęgniarstwie oraz laboratorium biologii molekularnej.

Zdaniem Kolasińskiego dzięki centrum medycznemu uczelnia stanie się bardziej konkurencyjna i będzie znaczącym ośrodkiem badawczym w kraju.

Projekt pn. "Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych" będzie kosztować 88 mln zł. Dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na latach 2007-2013.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum