Rzeszów: poszerza się oferta prywatnych klinik

Autor: TVP Rzeszów, DK/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2010 13:48

Na początku stycznia zacznie przyjmować pacjentów Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie. W tym samym czasie pierwsi pacjenci pojawią się w Rzeszowskim Centrum Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej.

Ginekologiczno-położniczy Szpital Specjalistyczny przy ul. Witolda to inwestycja rzeszowskiego Centrum Medycznego Pro-Familia. Budową placówki za ponad 40 mln zł zajęła się rzeszowska firma Vispro-Medical. Pracę znajdzie tu około 100 osób.

Szpital będzie się składał z oddziału położnictwa, neonatologii, zunifikowanego oddziału ginekologii, urologii i chirurgii, pracowni diagnostyki obrazowej oraz zespołu poradni specjalistycznych. Znajdą się w nim jedno i dwuosobowe sale chorych z oddzielnymi węzłami sanitarnymi (w I etapie 50 łóżek).

Trakt porodowy utworzą trzy sale porodowe (w tym jedna przystosowana do rodzenia w wodzie), dwie sale oczekiwań oraz sala do cięć cesarskich. Oddział neonatologii będzie wyposażony w cztery stanowiska intensywnego nadzoru noworodka. Zunifikowany oddział ginekologii, urologii i chirurgii będzie dysponował trzema salami operacyjnymi, salą pooperacyjną i stanowiskami intensywnego nadzoru. Nowy szpital specjalistyczny ma mieć około 7 tys. mkw. powierzchni. Budowa jest już obecnie na ukończeniu.

Przy ulicy ks. Jałowego w Rzeszowie otwarto natomiast Rzeszowskie Centrum Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej. Inwestorem jest spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS). Pomoc znajdą tam pacjenci ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi. W nowoczesnej klinice jest 28 łóżek dla chorych. Pierwsi pacjenci pojawią się tu w styczniu.

Obie prywatne placówki liczą na  kontrakty z NFZ, które zapewnią pacjentom również bezpłatne leczenie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum