Rzeszów: onkologia rozbudowuje zakład radioterapii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2013 19:06

Przy Podkarpackim Centrum Onkologii rozpoczyna się rozbudowa zakładu radioterapii. Ma tam stanąć nowy pawilon, w którym znajdą się m.in. gabinety Wojewódzkiej Poradni Onkologicznej oraz bunkier dla trzeciego przyspieszacza liniowego - informuje "Gazeta Wyborcza".

Rzeszów: onkologia rozbudowuje zakład radioterapii

Będzie to piętrowy budynek, który zostanie połączony z istniejącym już obiektem. Znajdzie się w nim m.in. bunkier dla trzeciego przyspieszacza. Na parterze będzie wreszcie przestronna poczekalnia dla pacjentów zakładu radioterapii. Będą nowe pomieszczenia dla pracowni fizycznej i dozymetrycznej. Szpital zyska ok. 900 mkw. dodatkowej powierzchni.

W nowym budynku lekarze będą mieć osobny gabinet, w którym będą mogli w spokoju planować radioterapię dla pacjentów. Na parterze znajdą się także szatnia dla pacjentów, pomieszczenia sanitarne oraz poczekalnia dla osób przywożonych na terapię na łóżkach.

Na pierwszym piętrze znajdą się pomieszczenia Wojewódzkiej Poradni Onkologicznej. W pierwszym etapie inwestycji będzie tu dziewięć gabinetów lekarskich, obszerna recepcja i wygodna poczekalnia z pomieszczeniami sanitarnymi. Z parteru na pierwsze piętro pacjenci będą mogli się dostać jedną z dwóch wind.

Na budowę tego segmentu szpital dostał 7,5 mln zł z budżetu województwa. W maju, czerwcu przyszłego roku budynek powinien być już gotowy.

Więcej: rzeszow.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum