×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzeszów: nowy OIT w szpitalu pulmonologicznym

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia08 grudnia 2013 17:57

W Specjalistycznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Rzeszowie zacznie działać oddział intensywnej terapii z siedmioma stanowiskami, w tym jednym w izolatce. Do tej pory pacjenci po operacjach chirurgicznych płuc byli wożeni do innych szpitali.

Rzeszów: nowy OIT w szpitalu pulmonologicznym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Witold Gimlewicz, dyrektor lecznicy wyjaśnia, że OIT był bardzo potrzebny: w szpitalu funkcjonuje jedyny w województwie 28-łóżkowy oddział torakochirurgii, na którym przeprowadza się dziennie od jednej do trzech operacji - informuje Gazeta Wyborcza.

Przy oddziale chirurgii płuc działała sala wybudzeń z odpowiednią aparaturą. Tam umieszczano pacjentów po operacjach. Ale gdy pojawiały się poważniejsze problemy i chory wymagał wysokospecjalistycznej opieki anestezjologicznej, musiał być transportowany do innej lecznicy.

Dzięki środkom samorządu wojewódzkiego udało się zaadaptować część pomieszczeń na parterze i stworzyć OIT. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł. Oddział zacznie służyć pacjentom od stycznia 2014 r. Personel pielęgniarski został już przeszkolony. Kompletowany jest obecnie zespół lekarzy anestezjologów. Będzie ich 4-5: dwóch stale w godzinach 7-15, jeden na dyżurze popołudniowym. Część z nich będzie pracować na kontraktach.

Dyrekcja szpitala czeka także na podpisanie kontraktu z NFZ.

Otwarcie OIT ma zapoczątkować kolejne zmiany w szpitalu. Lekarze chcą zajmować się m.in. odczulaniem pacjentów cierpiących na ciężkie alergie, natomiast dyrekcja ma w planach rozbudowę budynku szpitala i przeprowadzkę oddziału gruźliczego z dworku Jędrzejowiczów do nowo wybudowanej części.

Więcej: http://rzeszow.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze