Rzeszów: dochodowa klinika zostanie rozbudowana

Autor: nowiny24.pl/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2017 10:30

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie planuje powiększenie Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii. Będzie to możliwe, gdy do nowego szpitalnego budynku zostaną przeniesione dwa duże oddziały: hematologia oraz nefrologia ze stacją dializ.

Rzeszów: dochodowa klinika zostanie rozbudowana
Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Fot. archiwum

Jak informują nowiny24.pl, prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończą się na początku 2019 r. Koszt inwestycji to blisko 43 mln zł.

Dzięki diagnozowaniu i leczeniu pacjentów spoza województwa podkarpackiego Klinika Gastroenterologii i Hepatologii zarobiła dla szpitala w ub. r. 850 tys. zł.

Magnesem, który ściąga pacjentów spoza regionu jest m.in. pracownia endosonograficzna, w której w ubiegłym roku wykonano 915 badań i zabiegów. - To najwięcej w całej Polsce - podkreśla prof. Krzysztof Gutkowski, kierownik Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii w KSW nr 1.

Sukces jest tym większy, że Klinika działa dopiero od trzech lat. W styczniu 2013 r. utworzono ją w wyniku przekształcenia oddziału chorób wewnętrznych, który teraz działa jako pododdział.

Czytaj: www.plus.nowiny24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum