Rypin: szpital powiatowy już po rozbudowie

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 06 grudnia 2012 11:52

Szerszy zakres usług i poprawa standardu świadczeń medycznych to efekty rozbudowy i doposażenia Szpitala Powiatowego w Rypinie. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W czwartek (6 grudnia) nastąpi uroczyste zakończenie jej realizacji.

Rypin: szpital powiatowy już po rozbudowie
W ramach przedsięwzięcia powstała nowa pięciokondygnacyjna część budynku o powierzchni 1,5 tysiąca metrów kwadratowych, w której znalazły się laboratorium, pracownia RTG, blok operacyjny, oddział intensywnej opieki medycznej, sala wybudzeń, a także oddział położniczo-ginekologiczny z blokiem porodowym i salą cięć.

W budynku znajduje się winda. Jego nowa część połączona jest z przychodnią, co umożliwia szybkie transportowanie pacjentów na oddziały szpitala.

Projekt objął też zakup sprzętu medycznego dla lecznicy, między innymi wyposażenia bloku porodowego, laboratorium oraz oddziału intensywnej opieki medycznej. Dzięki zakupom aparatury szpital rozszerzył zakres usług między innymi o badania tomografem komputerowym, zabiegi operacyjne z podglądem RTG, badania immunochemiczne, porody rodzinne, zabiegi histeroskopii i badania USG.

Całkowita wartość inwestycji to 10,5 miliona złotych. Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla regionu to 5,5 miliona złotych - poinformowała portal rynekzdrowia.pl Beata Krzemińska, rzecznik prasowy UMWK-P.

- To kolejny szpital w Kujawsko-Pomorskiem, który podniósł standard opieki medycznej dzięki środkom z naszego RPO. Wsparcie na realizację inwestycji otrzymały wszystkie lecznice, które złożyły wnioski - szesnaście szpitali powiatowych w całym województwie - zaznaczył marszałek Piotr Całbecki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum