Rybnik: pomysł na rewitalizację budynków po dawnym szpitalu miejskim

Autor: Rybnik.com/Rynek Zdrowia • • 17 września 2015 12:14

Władze miasta Rybnika zamierzają przejąć od Starostwa Powiatowego w Rybniku teren po byłym Szpitalu Miejskim nr 1 im. Juliusza Rogera i stworzyć m.in. miejsce spotkań seniorów. Zanim jednak do tego dojdzie, zgodę musi wyrazić rada miasta.

Rybnik: pomysł na rewitalizację budynków po dawnym szpitalu miejskim
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezydent miasta Piotr Kuczera spotkał się z radnymi i przedstawił im projekt pod nazwą Kwartał Juliusz. Ma być odpowiedzią na narastające problemy demograficzne.

Obszar ten podzielono na trzy części, a każda z nich spełniałaby inną funkcję. Szpitalny pawilon „Juliusz” przeznaczony byłby na cele kulturalne, a „Rafał” na cele zdrowotne zgodnie z koncepcją rozwoju polityki senioralnej. Z kolei budynek byłego oddziału dermatologii byłby zaadaptowany na potrzeby centrum wsparcia rodziny.

Oprócz tego do dyspozycji byłby teren inwestycyjny, przeznaczony na mieszkania, usługi oraz Balneo Park „Bukówka”, w którym powstałyby: tężnia, łaźnia, miejsca do gry w boule.

Wojciech Student, pełnomocnik prezydenta ds. inwestycji i gospodarki przestrzennej, podał że sam Juliusz pochłonie ok. 7,5 mln zł. Koszt renowacji oddziału dermatologii to kwota 6,4 mln zł. Pieniądze na ten cel można pozyskać z puli środków finansowych Regionalnego Instrumentu Terytorialnego. Resztę kosztów pokryłby inwestor.

Decyzję o przejęciu przez miasto byłego szpitala podejmą radni na początku października.

Więcej: www.rybnik.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze