Ruszyła rozbudowa centrum kardiologicznego w szpitalu w Oświęcimiu

Autor: oprac. KK • Źródło: PAP, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu22 października 2022 08:12

Ruszyła rozbudowa centrum kardiologii inwazyjnej, elektroterapii i angiologii, którą na terenie oświęcimskiego szpitala powiatowego prowadzi spółka GVM Carint. Ośrodek ma być oddany do użytku w 2023 r. – zakomunikowały służby prasowe starostwa w Oświęcimiu.

Ruszyła rozbudowa centrum kardiologicznego w szpitalu w Oświęcimiu
Ośrodek ma być oddany do użytku w 2023 r. Fot. Adobestock

 

Rozbudowa szpitala w Oświęcimiu

- Ośrodek, który wzbogaci się o dodatkową przestrzeń o powierzchni 730 mkw., funkcjonuje na terenie szpitala od kilkunastu lat. Zapewnia pacjentom z powiatów oświęcimskiego i wadowickiego dostęp do diagnostyki i zabiegowych procedur kardiologicznych. Świadczenia są dostępne dla pacjentów bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ - zakomunikowało starostwo.

Podczas trwających już prac spółka dostawi do istniejącego budynku pawilon o powierzchni 730 metrów kwadratowych. W pawilonie tym znajdą się m.in. sala hybrydowa do zabiegów planowych, mniej inwazyjnych i skuteczniejszych dla pacjentów, a także do nagłych przypadków - podało starostwo. Będzie miała również miejsce rozbudowa oddziału intensywnej opieki kardiologicznej.

Inwestycja ma zostać zakończona w przyszłym roku.

Oświęcimski szpital im. św. Maksymiliana Kolbego dysponuje ok. 530 łóżkami na kilkunastu oddziałach, a także ponad 20 poradniami specjalistycznymi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum