Rusza budowa Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy

Autor: oprac. IB • Źródło: Rynek Zdrowia17 sierpnia 2021 14:10

Mamy pozwolenie na budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy - informuje InventionMed, technologiczna firma z branży medycznej.

Kształcenie będzie się odbywało z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości Fot. Shutterstock
  • InventionMed rozpoczyna budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy
  • Wcześniej projekt „Wirtualny szpital” otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju w kwocie 16 mln zł. Całkowita jego wartość to 29,5 mln zł
  • „Wirtualny szpital” umożliwi testowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i prototypowych symulatorów medycznych

InventionMed rozpoczyna realizację inwestycji Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Firma uzyskała już pozwolenie na budowę.

Będą kształcić lekarzy z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

W listopadzie ubiegłego roku spółka dokonała zakupu nieruchomości o łącznej powierzchni 2072 mkw. Wcześniej projekt „Wirtualny szpital” otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju w kwocie 16 mln zł.

- Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy budowę innowacyjnej na skalę światową inwestycji. Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy czyli „Wirtualny szpital” będzie miejscem, które pozwoli na kształcenie przyszłych lekarzy z zastosowaniem zaawansowanych technologicznie rozwiązań, z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości - mówi Tomasz Kierul, prezes Zarządu InventionMed.

InventionMed informowała wcześniej, że opracuje i wdroży rozwiązania produktowe umożliwiające kompleksowe szkolenie adeptów medycyny, nie tylko w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej, ale również kardiologii, kardiochirurgii a także neochirurgii, chirurgii, geriatrii, anatomii oraz rehabilitacji neurologicznej.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne i prototypowe symulatory medyczne

Jak podaje spółka, Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy będzie pierwszą tego typu inwestycją na świecie. „Wirtualny szpital” umożliwi testowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i prototypowych symulatorów medycznych stworzonych w oparciu o VR (virtual reality) i AR (augmented reality) oraz autorską technologię InventionMed - podwójną immersję.

Wstępny projekt zakłada budowę 5-kondygnacyjnego budynku. Całkowita wartość projektu to 29,5 mln zł. Jego realizację wspiera notowana na NewConnect spółka SoftBlue. W maju ub.r. firmy zawarły list intencyjny w tej sprawie.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum