Rumia: budowa szpitala pod znakiem zapytania

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2012 12:22

Burmistrz Rumii, Elżbieta Rogala-Kończak, nie zgodziła się na rozpoczęcie procedury wprowadzenia zmian do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie, na którym planowana była budowa niepublicznego szpitala.

Dopuszczalna wysokość zabudowy rejonie, w który miała powstać nowa lecznica, wynosi 12 m (głównie znajdują się tam domki jednorodzinne) tymczasem inwestor chciał jej zwiększenia do 20 m. Burmistrz twierdzi też, że mogłoby powstać zagrożenie epidemiologiczne, a na pewno zwiększy się w okolicy natężenie ruchu i hałasu - informuje Dziennik Bałtycki.

Zdaniem Grzegorza Szalewskiego, właściciela NZOZ nr 1 w Rumii, który zamierza zainwestować w budowę nowego szpitala, ewentualne zagrożenia epidemiologiczne nie mogłyby, nawet teoretycznie, mieć miejsca, ponieważ jakiekolwiek skażenie materiałem biologicznym, ogranicza się, zgodnie z wymaganiami, do pojedynczych pomieszczeń.

Dodaje, że niepokój dotyczący wzmożonego ruchu też jest nieuzasadniony, ponieważ placówka będzie działać w systemie planowym, a liczba przyjęć - około 30 wpisów i wypisów dziennie - zwiększy ruch jedynie w niewielkim stopniu.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum