Ruda Śląska: szpital modernizuje izbę przyjęć

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 02 września 2019 10:18

W Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. ruszył remont izby przyjęć. Z tego powodu placówka wprowadziła ograniczenia przyjęć pacjentów wymagających udzielenia świadczeń zdrowotnych w stanach nagłych. Środki na realizację inwestycji pochodzą m.in.  z Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Ruda Śląska: szpital modernizuje izbę przyjęć
Modernizacja izby przyjęć już się rozpoczęła Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podaje Urząd Miasta, prace remontowe obejmą zmianę ścian działowych, aby możliwy był płynny transport pacjenta pomiędzy podjazdem dla karetek a pomieszczeniami, w których tymczasowo będzie funkcjonować izba przyjęć.

Będzie w niej udzielana pomoc pacjentom w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia. Pozostali pacjenci kierowani będą przez zespoły ratownictwa medycznego do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach oraz Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Świadczenia w zakresie położnictwa i ginekologii będą udzielanie nadal w szpitalu w Rudzie Śląskiej, także pacjenci oczekujący na przyjęcia planowe będą hospitalizowani zgodnie z ustalonym terminem. Bez zmian pracować będzie również nocna i świąteczna opieka zdrowotna.

Zakończenie prac budowlanych i modernizacyjnych utrudniających normalne funkcjonowanie izby przyjęć przewidywane jest 31 października br.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum