Ruda Śląska: kardiologia po remoncie

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2018 18:53

Po trwającej ponad trzy miesiące gruntownej modernizacji, w poniedziałek (7 maja) wznowił działalność oddział kardiologii w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o.

Na potrzeby oddziału zakupiono m.in. kardiomonitory. Fot. mat. prasowe

Oddział posiada 21 łóżek zachowawczych oraz 7 łóżek intensywnego nadzoru kardiologicznego. W pierwszym dniu działalności hospitalizowano tam siedmioro pacjentów.

Jak informuje ordynator oddziału kardiologii Elżbieta Wądek, organizacja pracy oddziału oparta jest o dyżury podwójne. Jeden lekarz przyjmuje na izbie przyjęć, a drugi zabezpiecza oddział oraz konsultacje w trakcie dyżuru, co daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Oddział aktualnie dysponuje niezbędną minimalną kadrę zabezpieczającą najważniejsze potrzeby pacjentów w ostrych stanach chorobowych. Ordynator zapowiada, że będzie dążyć do powiększenia zespołu pracującego na oddziale, by pacjenci mogli korzystać z szerokiej diagnostyki kardiologicznej.

- To jest oddział, który w Rudzie Śląskiej przez całe lata funkcjonował i cieszył się bardzo dobrą opinią, chciałabym, żeby ta opinia została podtrzymana, a potrzeby mieszkańców Rudy Śląskiej w zakresie kardiologii niezabiegowej pozostały zabezpieczone -  podkreśla ordynator Elżbieta Wądek.

Dodaje: - Zabiegamy o uzupełnienie lekarskiej obsady w godzinach dopołudniowych. Mamy czterech lekarzy zatrudnionych na stałe i piątego, który lada dzień do nas dołączy. Jest oczywiście jeszcze kilkunastu lekarzy na dyżurach. Docelowo jednak, aby zapewnić optymalną pracę oddziału i prowadzić szeroko zakrojoną diagnostykę, która wymaga czasu i odpowiedniej kadry, chcemy nasz zespół lekarski poszerzyć .

- Na zmodernizowanym oddziale wykonana została nowa instalacja elektryczna, która umożliwia wprowadzenie większej liczby sprzętu medycznego, zwiększającego bezpieczeństwo pacjentów. Przy każdym stanowisku zamontowane zostały punkty poboru tlenu, sprężonego powietrza i próżni, co w praktyce umożliwia szybkie przekształcenie ich w stanowiska intensywnej opieki medycznej. Wykonana została również instalacja pod zakupione na potrzeby 0ddziału kardiomonitory, tak aby zapewnić personelowi całodobowy monitoring pacjentów - informuje Arkadiusz Loska, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. 

Kompleksowo zmodernizowane zostały także wszystkie łazienki, przystosowano je do potrzeb osób niepełnosprawnych. Także na korytarzach zamontowane zostały specjalne uchwyty i poręcze wspomagające poruszanie się starszych i słabszych pacjentów. Na nowe wymienione zostały: oświetlenie, wykładziny, łóżka, materace oraz szafki przyłóżkowe.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum