×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ruda Śląska: będzie termomodernizacja budynku szpitala

Autor: dziennikzachodni.pl/Rynek ZachodniOpublikowano: 15 maja 2018 10:15Zaktualizowano: 15 maja 2018 10:22

Ruda Śląska otrzymała 8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. śląskiego na dofinansowanie inwestycji z zakresu termomodernizacji. Unijną dotację otrzyma m.in. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o.

Ruda Śląska: będzie termomodernizacja budynku szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pieniądze przeznaczone zostaną na inwestycje związane z poprawą efektywności energetycznej i termoizolację budynków A i B bielszowickiej części placówki (przy ul. Głównej 11). Obecnie mieszczą się w nich Oddział Psychiatrii Dziennej oraz Oddział Psychiatryczny Ogólny i Oddział Dziecięcy.

Jak informował  Arkadiusz Loska, rzecznik placówki w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim po zrealizowanej modernizacji pawilon „A” będzie przeznaczony na rehabilitację, ta jest niezbędna ze względu na potrzeby oddziałów zabiegowych a także potrzeby osób starszych z Rudy Śląskiej. W drugim budynku, po odnowieniu, zostanie rozszerzona działalność szpitala w zakresie psychiatrii. Z kolei funkcjonująca tam pediatria przeniesiona zostanie do części szpitala w Goduli (przy ul. W. Lipa 2).

Aktualnie w Szpitalu w Goduli trwają dwa duże remonty - przebudowa pomieszczeń jednej kondygnacji budynku E na potrzeby laboratorium analitycznego oraz adaptacja pomieszczeń pod nową lokalizację Oddziału Neurologii. W tym roku rudzką placówkę czekają jeszcze inne inwestycje, m.in. budowa instalacji fotowoltaicznej, która obniży koszty planowanego montażu klimatyzacji na piętrze Oddziału Chirurgii, na potrzeby bloku pooperacyjnego.

Całość inwestycji szacuje się na 28 mln zł. Blisko 20 mln ma pochodzić z funduszy unijnych. 

Więcej: dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum