Radzyń Podlaski: szpital otworzył pracownię rezonansu magnetycznego

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2019 10:39

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim (Lubelskie) otworzył pracownię rezonansu magnetycznego. Sprzęt wart blisko 5 mln zł będzie służył głównie pacjentom oddziału neurologicznego i ortopedycznego szpitala. Jego zakup to jedna z największych inwestycji w placówce.

Radzyń Podlaski: szpital otworzył pracownię rezonansu magnetycznego
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak mówi Marek Zawada, dyrektor radzyńskiego szpitala w ostatnich latach zostały wymienione w placówce praktyczne wszystkie medyczne aparaty i urządzenia diagnostyczne: aparaty do znieczulania, respiratory, defibrylatory, kardiomonitory, aparaty USG, stoły operacyjne i wiele innych urządzeń medycznych. Wybudowany i wyposażony został w najwyższej klasy sprzęt medyczny także OIOM oraz blok operacyjny.

Teraz otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego uzupełniło spektrum możliwości diagnostycznych placówki. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych (66 proc. wartości inwestycji) a pozyskany na ten cel kredyt poręczył powiat radzyński.

Rezonans będzie służył przede wszystkim neurologii i ortopedii, ale korzystać z niego będzie mógł każdy pacjent radzyńskiego szpitala, którzy do tej pory pacjenci musieli jeździć na takie badania do Garwolina czy Białej Podlaskiej.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum