Radomski Szpital Specjalistyczny remontuje oddział dziecięcy

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2020 15:28

Dzięki wsparciu miasta i mieszkańców regionu Radomski Szpital Specjalistyczny podjął się przebudowy oddziału dziecięcego. Powstało już nowe wejście do pawilonu prowadzące do oddziału dializ oraz do oddziału dermatologii, a część korytarza została zaadaptowana pod potrzeby oddziału dziecięcego.

Fot. materiały prasowe (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje Urząd Miasta Radomia dzięki przebudowie na oddziale dziecięcym zostanie powiększona dotychczasowa izba przyjęć, powstanie sala obserwacyjna, na której w dużo lepszych warunkach będzie można zajmować się pacjentami nie wymagającymi dłuższego pobytu.

Prace remontowo-budowlane powinny zakończyć się w marcu. Obecnie ustawiono nowe ściany, co pozwoliło na wydzielenie pomieszczeń pod poczekalnię, gabinet USG, pokój badań i salę obserwacyjną.

Całość inwestycji będzie kosztować około 300 tys. zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu miasta oraz ze zbiórki przeprowadzonej podczas balu charytatywnego zorganizowanego przez Fundację "Lepsza Jakość Życia". Z kolei dzięki przychylności spółki Korej oddział wzbogacił się też o nowy sprzęt komputerowy.

Oddział dziecięcy radomskiej lecznicy przyjmuje pacjentów w wieku od 0 do 18 roku życia. Jest podzielony na dwie części, pierwszy odcinek dedykowany jest dzieciom młodszym, kolejny - dzieciom starszym i młodzieży. Oddział liczy łącznie j28 łóżek. W 2019 roku hospitalizował prawie 2 tysiące dzieci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum