Radom: za ponad 45 mln zł powstanie nowoczesne Centrum Rehabilitacji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 października 2018 20:01

W Radomiu - w ramach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana - powstanie nowoczesne Centrum Rehabilitacji. Koszt inwestycji to ponad 45,5 mln. W piątek (19 października) została podpisana umowa z wykonawcą prac. Centrum ma być gotowe w 2020 roku.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Centrum Rehabilitacji będzie w wyremontowanym dawnym pawilonie ginekologiczno-położniczym, który dodatkowo zostanie rozbudowany o nowe, sześciopiętrowe skrzydło. - W Centrum będzie znajdowało się wszystko to, co niezbędne do prowadzenia nowoczesnej rehabilitacji medycznej - zapowiedział odpowiedzialny za radomską służbę zdrowia wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

W 2020 r. do nowego obiektu zostaną przeniesione oddziały rehabilitacyjne z ulicy Giserskiej (łącznie 54 łóżka) i Zakład Rehabilitacji, który teraz jest w budynku głównego szpitala. W Centrum znajdą się też poradnie specjalistyczne, m.in. rehabilitacyjna, chirurgiczna, ortopedyczna, neurologiczna, pracownie diagnostyczne m.in. RTG i USG oraz gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne. Zakres inwestycji obejmuje także zagospodarowanie terenów wokół. Planowana jest budowa terenu rekreacyjno-rehabilitacyjnego dla pacjentów, a także dróg wewnętrznych i miejsc parkingowych oraz remont tunelu między Centrum Rehabilitacji a budynkiem szpitala.

Przetarg na budowę Centrum Rehabilitacji wygrało konsorcjum firm Erekta Budownictwo Specjalistyczne oraz Erekta Budownictwo. Wykonawca ma przebudować istniejący budynek i wybudować nowy obiekt oraz wyposażyć Centrum w niezbędny sprzęt.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum