Radom: włodarze zabiegają o wsparcie z RIT na przebudowę szptali

Autor: Radomski Portal Informacyjny/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2014 11:25

Prezydent Radomia wraz ze starostą powiatowym stworzyli dwa duże projekty wspólne dla powiatu radomskiego dotyczące ochrony służby zdrowia oraz transportu niskoemisyjnego. Projekty te zostały zgłoszone 17 stycznia do Regionalnego Instrumentu Terytorialnego.

Radom: włodarze zabiegają o wsparcie z RIT na przebudowę szptali

Regionalny Instrument Terytorialny to finansowania polityki miejskiej w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020. Mazowsze podzielono na 5 RIT-ów: Radom i Płock jako miasta regionalne oraz Siedlce, Ciechanów i Ostrołęka jako miasta subregionalne. Między nimi zostaną podzielone pieniądze unijne w wysokości 130 mln eu.

W połowie kwietnia władze miasta dowiedzą się, jaka jest decyzja urzędu marszałkowskiego. Realizacja obu projektów to koszt ok. 351 mln zł. Jeden z projektów dotyczy ochrony zdrowia w Radomiu oraz w powiecie radomskim i wyceniony jest na kwotę ok. 166 mln zł.

Włodarze chcą przebudować szpital miejski i dwa szpitale powiatowe w Iłży i w Pionkach. W ramach modernizacji i doposażenia szpitali w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Tytusa Chałubińskiego powstałoby: centrum rehabilitacji, hospicjum, centralna sterylizatornia, przebudowana i doposażona w aparaturę medyczną zostałaby część oddziałów, poradni specjalistycznych, a także część diagnostyczna. Projekt przewuduje też przebudowę i doposażenie apteki szpitalnej.

Inwestycje w szpitalu w Pionkach miałyby objąć obejmą informatyzację placówki (3 mln. zł.), przebudowę i modernizację oddziałów, oraz zakup sprzętu medycznego dla szpitala i poradni (10 mln zł). 

Natomiast lecznica w Iłży potrzebuje modernizacji rehabilitacji i doposażenia. Na ten cel potrzeba 10 mln zł.

Więcej: www.radomnews.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum