Radom: wkrótce rusza budowa Centrum Rehabilitacji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2018 12:12

Radomski Szpital Specjalistyczny ogłosił przetarg na budowę 7-kondygnacyjnego budynku, który stanie przy ul. Narutowicza tuż obok przeznaczonego do remontu pawilonu szpitalnego. W obu obiektach powstanie Centrum Rehabilitacji.

Przewiduje się, że koszt samych prac remontowo-budowlanych i podstawowego wyposażenia to ok. 46 mln zł Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Przetarg ogłoszono 18 maja. Do 5 czerwca można składać zapytania, a na 26 czerwca zaplanowano otwarcie ofert - informuje Gazeta Wyborcza.

Do zmodernizowanych i dobudowanych pomieszczeń przeniesiony zostanie 54-łóżkowy oddział rehabilitacyjny z ul. Giserskiej, zakład rehabilitacji z budynku głównego, a także poradnie specjalistyczne: ortopedyczna, chirurgiczna, neurologiczna, urologiczna. Będą gabinety lekarskie, zabiegowe, terapeutyczne, rtg i usg.

Wyremontowane zostanie także przejście podziemne, które połączy centrum rehabilitacji z resztą szpitala. Całość ma być gotowa jesienią 2020 r., ale pozostanie jeszcze jej wyposażenie.

Władze miasta nie podają przed otwarciem ofert szacunkowej wartości inwestycji, wiadomo jednak, że jej realizacja ruszy dzięki środkom własnym Radomia. Trwają także starania o pozyskanie innych źródeł finansowania. W tym roku na ten cel przeznaczono 7 mln zł.

Przewiduje się, że koszt samych prac remontowo-budowlanych i podstawowego wyposażenia to ok. 46 mln zł. Do tego trzeba doliczyć 10 mln zł na specjalistyczny sprzęt.

Więcej: radom.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum