Radom: więcej miejsc w ZPO w szpitalu psychiatrycznym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2013 16:24

Nowoczesny pawilon Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego został w czwartek (24 stycznia) otwarty w Samodzielnym Wojewódzkim Publicznym Zespole Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu. W nowym budynku będzie 146 łóżek. Realizacja inwestycji kosztowała 9,6 mln zł.

Radom: więcej miejsc w ZPO w szpitalu psychiatrycznym

Dyrektor lecznicy Włodzimierz Guzowski podkreślił, że powiększenie istniejącego już zakładu było konieczne. - Jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego rodzaju świadczenia, mamy kolejkę oczekujących na miejsce - stwierdził Guzowski. Dodał, że zakład ma profil psychiatryczny.

Nowy pawilon ma trzy kondygnacje, 29 pięcioosobowych sal i jedną jednoosobową, sale terapeutyczne oraz świetlicę. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak podkreślił zastępca dyrektora szpitala psychiatrycznego w Radomiu Adam Kosior, w pawilonie wykorzystane zostały nowoczesne rozwiązania technologiczne. Aby ograniczyć koszty eksploatacji, zastosowano energooszczędne oświetlenie, pompy ciepła wspomagające podgrzewanie wody oraz mechaniczną wentylację z tzw. odzyskiem ciepła.

Nowy pawilon został dobudowany do obiektu, w którym mieścił się Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Ten budynek także będzie zmodernizowany. W sumie zakład będzie miał 235 łóżek.

Budowa kosztowała 9,6 mln zł, w tym wyposażenie - około 1,8 mln. Pieniądze na ten cel przekazał samorząd województwa, który jest organem założycielskim szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum