Radom: w szpitalu na Józefowie szukają środków na inwestycje

Autor: Radio Plus/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2018 09:11

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny  w Radomiu potrzebuje środków na modernizację. Takie zalecenia lecznicy dała NIK. W budżecie województwa, któremu podlega lecznica, pieniędzy na ten cel jednak brak.

FOT. Ken Teegardin/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Najwyższa Izba Kontroli zaleciła by lecznica utworzyła pracownię cytostatyczną. Jeśli jej nie będzie, mogą przestać funkcjonować w części oddziały onkologiczny, hematologiczny i pulmonologiczny. Szpital potrzebuje pozyskać ok. 3 mln zł na ten cel.

Na remont czeka także szpitalna kuchnia. Obecnie szpital korzysta z oferty firmy cateringowej, ale przygotowywanie posiłków odbywa się w jej pomieszczeniach.

W planach szpitala była też termomodernizacja całego obiektu. Podpisano promesę od marszałka na wkład własny na kwotę 4 mln zł. Wniosek przeszedł oceną formalną, jednak nie przeszedł oceny merytorycznej, bowiem zabrakło 0,2 pkt

Marszałek województwa mazowieckiego zapewnia, że samorząd analizuje możliwości przesunięć środków z innych działów by można je przekazać szpitalowi. MSS szuka wsparcia również w Ministerstwie Zdrowia.

Więcej: www.radioplus.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum