Radom: w miejscu szpitalnej pralni rehabilitacja dziecięca?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2014 15:11

Pościel z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu prana jest od kilku tygodni przez firmę zewnętrzną. W dawnej pralni jest teraz magazyn pościeli, ale dyrekcja ma inny pomysł na wykorzystanie budynku,

Przetarg na pranie dla szpitala na Józefowie wygrał Tom-Marg ZPCH sp. z o.o. Firma miała jednego konkurenta, który ostatecznie został z przetargu wykluczony, bo nie złożył wymaganego wadium.

- Teraz za upranie kilograma bielizny płacimy średnio 2,60 zł. Jest spora oszczędność, bo do tej pory upranie jednego kilograma kosztowało nas 4 zł - mówi Krzysztof Zając, dyrektor ds. eksploatacyjno-administracyjnych MSS. Poza tym wysłużona szpitalna pralnia wymagała sporych nakładów, niektóre urządzenia miały po 20 lat i należało je wymienić. - Konieczne byłyby nakłady w wysokości kilku milionów złotych, zwróciłyby nam się może za 30 lat - mówi Zając.

Magazyn pościeli urządzono w dawnej pralni. Dyrekcja szpitala docelowo ma jednak inne plany co do tego budynku. - Chcielibyśmy przenieść tam rehabilitację wczesnodziecięcą - mówi Zając.

By w dawnej pralni mogła powstać rehabilitacja, konieczna jest jej przebudowa. Na remont potrzeba co najmniej 10 mln zł. Gdyby inwestycja doszła do skutku, magazyn na bieliznę zostałby przeniesiony najpewniej do budynku, w którym obecnie jest sanepid. Sanepid będzie miał przecież nową siedzibę. A ten budynek ma podziemne połączenie ze szpitalem.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum