Radom: są pieniądze na budowę nowej siedziby stacji sanepidu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2012 09:54

W marcu br. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu ogłosi przetarg na budowę nowej siedziby przy ul. Okulickiego. Nowy budynek ma być jedną z bardziej funkcjonalnych stacji w kraju.

Według Lucyny Wiśniewskiej, dyrektor sanepidu w Radomiu, kwota 3,5 mln. zł przewidziana na budowę nowej stacji w stanie surowym została zarezerwowana w budżecie wojewody mazowieckiego na ten rok.

Obecnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu zatrudnia około150 osób i mieści się w dwóch budynkach. Nowa siedziba ma powstać na działce przy ul. Okulickiego, którą sanepid dostał od miasta w zamian za działkę przy ul. Zielonej.

Radomski sanepid czeka tylko na podpisanie ustawy budżetowej przez prezydenta Komorowskiego, które ma nastąpić w połowie lutego, oraz informację od wojewody, że wprowadził budowę do wieloletniego planu inwestycyjnego. Zaraz po tym przystąpi do przetargu.

Trzykondygnacyjny budynek będzie miał powierzchnię 3,7 tys. m kw. Na parterze znajdą się pomieszczenia administracji i nadzoru, na piętrze laboratoria, administracja, dyrekcja oraz sala konferencyjna a na ostatnim - laboratoria. Stacja ma być gotowa pod koniec 2014 roku.

Więcej: http://radom.gazeta.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum