Radom: pierwsze pacjentki w nowym pawilonie

Autor: PAPl/Rynek Zdrowia • • 27 września 2011 11:56

Pierwsze pacjentki przyjęto we wtorek (27 września) na oddział ginekologiczno-położniczy w nowo wybudowanym pawilonie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Inwestycja kosztowała 35 mln zł, z czego 27 mln zł to dofinansowanie z funduszy UE.

Radom: pierwsze pacjentki w nowym pawilonie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dyrektor szpitala Andrzej Pawluczyk poinformował, że od wtorku wszystkie pacjentki przyjmowane na ginekologię i położnictwo trafiają już do nowego pawilonu. Na starym oddziale do piątku pozostaną tylko osoby, które są w trakcie leczenia.

Pawilon ginekologiczno-położniczy powstał na bazie zaniechanej na początku lat 90. budowy. Przez kilkanaście lat obiekt stał niedokończony, bo miasto nie miało pieniędzy na sfinalizowanie inwestycji. Prace ponownie ruszyły w 2009 r., gdy okazało się, że inwestycja otrzyma wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Do tej pory pacjentki przyjmowane były na stary oddział ginekologiczno-położniczy, który od lat wymagał gruntownego remontu i modernizacji. Obecnie oddział został ulokowany w nowym pawilonie.

W trzypiętrowym budynku będzie się mieścił m.in. zespół poradni ginekologicznych, oddział położniczy, noworodkowy, ginekologiczny oraz blok operacyjny. Na oddziale położniczym znajdują się nowoczesne jedno- i dwuosobowe sale z łazienkami. Dzięki unijnym funduszom budynek wyposażono w nowoczesny sprzęt.

Na oddziale położniczym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego rodzi się rocznie około 1800 dzieci. Porody odbywają się także w drugiej radomskiej lecznicy - Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze