Radom: otwarcie sali hybrydowej i zmodernizowanych oddziałów

Autor: Radio Plus/Rynek Zdrowia • • 12 lipca 2018 10:16

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu będzie miał tzw. hybrydową salę operacyjną. Jej uroczyste otwarcie, podobnie jak otwarcie zmodernizowanych pomieszczeń w budynku D - na oddziałach onkologii, rehabilitacji, wewnętrznych, neurologii i ginekologiczno-położniczym zaplanowano na piątek (13 lipca).

Fot. archiwum

Do tej pory hybrydowe sale operacyjne do dyspozycji lekarzy i pacjentów są w 16 szpitalach w Polsce. Ta w Radomiu będzie pierwszą na południowym Mazowszu. Została wyposażona m.in w cyfrowy angiograf, stół angiograficzny z pływającym blatem, aparat do kontrapulsacji wenątrzaortalnej, aparaturę do hemofiltracji i krążenia pozaustrojowego, respirator, aparat do znieczulania, kolumnę anestezjologiczną i chirurgiczną, aparat ultrasonograficzny oraz lampę operacyjną. Dostosowano też pracownię RTG do nowoczesnej sali operacyjnej.

Nowa sala operacyjna daje możliwość leczenia zabiegowego z wykorzystaniem pełnej diagnostyki obrazowej. Jej utworzenie kosztowało ponad 6 mln zł, a inwestycja sfinansowana została głównie dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia oraz ze środków Województwa Mazowieckiego.

W piątek otwarte zostaną również zmodernizowane pomieszczenia szpitalne w budynku D - na oddziałach: onkologii ogólnej, rehabilitacji, wewnętrznym I i II, neurologii oraz ginekologiczno-położniczym, a także nowe pomieszczenie pracowni elektrofizjologii - sali do zabiegów ablacji. Obie te inwestycje również zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Więcej: www. radioplus.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum